בישול טבעוני ישראלי

טבעוני פשוט וטעים, ספר ההמשך של בישול טבעוני ישראלי, יצא לדרך!
הספר מומן בהדסטארט, ועתיד לראות אור בתחילת 2020.

אחרי הוצאת ספרנו הראשון, החלטנו להציע לגלי לופו אלטרץ, הכוהנת הקטנה של הבישול הבריא, להפיק לה ספר. גם כאן המימון הוא באמצעות ההמונים. לאחר קמפיין מימון המונים אינטנסיבי ומרגש, בו כ־600 אישה ואיש תמכו בהוצאתו לאור של הספר, יצאנו לדרך — והספר יצא לאור באמצע אוגוסט 2015, במהדורה מודפסת ובמהדורה דיגיטלית.

בספר כמאתיים מתכונים טעימים, מיוחדים, פשוטים מאוד להכנה, וכמובן טבעוניים ובריאים — ולצידם טיפים ליעילות במטבח וסיפורים, והכול בגישה קלילה ללא הטפות, ובשפה קולחת ומשעשעת. הספר מתאים לכל מי ששומר על אורח חיים בריא או רוצה לאכול בריא יותר ומתעצל. ספר הבישול שיעבוד הכי קשה במטבח שלכם! לחצו כאן לטעימה מהספר.

כתבו עלינו בעיתון!

גיל חובב
בישול בזול
לאשה

אתם אמרתם

"גלי, התחלתי לדפדף אתמול וגיליתי שהספר שלך הוא הרבה יותר מספר מתכונים לבישול טבעוני (המתכונים הבדוקים, בריאים, קלים להכנה ומצליחים שלך). הוא בעצם ספר לימוד לבישול טבעוני. אני נוטה לקיצורי דרך ועיגולי פינות, ואת תופסת אותי בסיבוב, כאילו עומדת איתי במטבח, ומסבירה לי למה להשתמש דווקא בשמן שביקשת, מצד אחד, ומצד שני – מתי אפשר לאלתר ומה מרחב התמרון. פשוט תענוג."

~ מירי דהאן

"קיבלתי את הגרסה הדיגיטלית לפני כמה ימים… וואו! עברתי דף דף, מתכון מתכון… זיהיתי את הדוכן (המדהים) של הירוקים בשוק כפר סבא ואת המתכונים שהייתי הנסיינית שלהם ואת אלה שאשמח לנסות במהרה בימינו😀 תודה רבה על ההזדמנות שניתנה לי לחוות, לטעום ולהרחיב את התפריט השבועי/חודשי/שנתי שלי. הספר מעוצב יפה, התמונות נהדרות!"

~ רוית רווח

"תמכתי בפרוייקט של גלי כיוון שכבר יצא לי להכין הרבה מתכונים שלה מהאינטרנט. קיבלתי את הספר אתמול. עוד לא הספקתי להכין ממנו כלום, אבל הספר נראה מבטיח. בנוי כהלכה: יש הסברים על מוצרים ועל כל מתכון, יש מכל סוגי המזונות, יש תמונות טובות (צבעים אמיתיים — לא פוטושופ). מומלץ… מומלץ… מומלץ!!!"

~ אטי פרנק

"רציתי להגיד לך שהספר שלך ״בישול טבעוני ישראלי״ פשוט מ-ע-ו-ל-ה!!! היום עמדתי במטבח ועשיתי קציצות גזר, קציצות פטריות עדשים, ממרח זיתים וממרח פסטו וכבר שבוע שאני מתענג על המתכון למוקפץ שלך… אפילו אשתי אמרה שבדרך הזו אין לה שום בעיה גם להפוך לטבעונית. המתכונים שלך כל כך נוחים, קלים וטעימים, שזו פשוט הנאה צרופה, ואין ספק שזה הולך להיות ספר הבישול הכי מלוכלך במטבח שלי. עצם העובדה שהמתכונים כה בריאים ולא מלאים בשמן זה רק הדובדבן שבקצפת."

~ אבי לביאד

איך להשיג

הזמינו כבר עכשיו עותק לכם וליקיריכם. אפשר לקנות את הספר דרך האתר ב־10% הנחה.

לרכישה דרך האתר
לדף הספר בפייסבוק

לקבוצה של גלי בפייסבוק – גלי גלי לי – כל התשובות לבישול טבעוני בריא